• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ  კამპანიის - „მე ვირჩევ თანასწორობას“  გახსნ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ  კამპანიის - „მე ვირჩევ თანასწორობას“  გახსნით ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღო
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ ევროპის საბჭოს (CoE) კამპანიის - „მე ვირჩევ თანასწორობას“ გახსნით ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღო.
კამპანიის მიზანია დისკრიმინაციის, სიძულვილის ენისა და სიძულვილით მოტივირებული დანაშაულებით გამოწვეული რისკების შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება.
ღონისძიებაზე მიწვეულ სტუმრებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - ალექსანდრე დარახველიძემ, ევროპის საბჭოს ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილემ - სტეფან სირბუმ, გენდერული თანასწორობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭოს თავმჯდომარემ - ნინო წილოსანმა, ნიდერლანდების სამეფოს ელჩმა - მაიკე ვან კოლდამმა, ესტონეთის რესპუბლიკის ელჩმა - რიინა კალიურანდიმ, საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის და სხვა უწყებების წარმომადგენლებმა.
ალექსანდრე დარახველიძემ ქვეყანაში თანასწორობის უზრუნველყოფის საკითხებში სამინისტროს როლსა და პასუხისმგებლობაზე ისაუბრა. მინისტრის მოადგილემ ასევე ყურადღება გაამახვილა საზოგადოებისთვის კანონით დადგენილი უფლებებით შეუზღუდავად სარგებლობის მიზნით პოლიციის საქმიანობის ეფექტიანად განხორციელების მნიშვნელობაზე.
ალექსანდრე დარახველიძემ დისკრიმინაციის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით ჩადენილი დანაშაულის წინააღმდეგ წარმატებული ბრძოლისთვის განხორციელებულ აქტივობები მიმოიხილა და ამ პროცესში ევროპის საბჭოს უწყვეტი მხარდაჭერის მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი. ამასთანავე, შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ დამსწრე საზოგადოებას სამინისტროს მიერ აღნიშნული მიმართულებით დაგეგმილი აქტივობების შესახებ სამომავლო გეგმები გააცნო.
საინფორმაციო კამპანია ევროპის საბჭოს (CoE) პროექტის - „თანასწორობის დაცვისა და დისკრიმინაციის დაუშვებლობის ეფექტური მექანიზმების ხელშეწყობა საქართველოში“ - ფარგლებში ხორციელდება.

• Deputy Minister of Internal Affairs attended the launching event of the campaign...
Deputy Minister of Internal Affairs attended the launching event of the campaign – “I Choose Equality”
Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze attended the opening ceremony of the campaign – “I Choose Equality”.
The aim of the campaign is to raise public awareness of the risks posed by discrimination, hate speech and hate crimes.
Deputy Minister of Internal Affairs – Aleksandre Darakhvelidze, the Deputy Head of Office of the Council of Europe in Georgia - Stefan Sirbu, the Chairsperson of the Permanent Parliamentary Gender Equality Council – Nino Tsilosani, the Ambassador of the Kingdom of the Netherlands – Maaike van Koldam, the Ambassador of the Republic of Estonia – Riina Kaljurand, the representatives of the Public Defender’s Office of Georgia and other state agencies delivered the opening remarks.
Aleksandre Darakhvelidze underlined the role and responsibility of the Ministry in ensuring equality. The Deputy Minister also highlighted the importance of effective implementation of police activities in the unrestricted enjoyment of the rights established by the law.
The Deputy Minister outlined the activities carried out to successful fight against crimes committed on grounds of intolerance with discrimination basis and emphasized the continuous support of the Council of Europe in this process. In addition, the Deputy Minister announced the activities to be implemented with the campaign and introduced future plans to the audience.
The information campaign is carried out within the Council of Europe (CoE) project – “Promoting the Effective Protection of Equality and Non-Discrimination in Georgia”.